Merhaba

Blog'un ilk yazısının biraz açıklayıcı olması gerektiğini düşündüm; kimim, ne yapıyorum, neden blog yazıyorum. 

Hayatım, Pilates eğitmeni, fotoğraf sanatçısı, freelance yazar ve çevirmenliğin oluşturduğu bir üçgen etrafında dönüyor. Bu üçgenin sadece bir köşesini bilen tanıdıklarım olduğu kadar, her açısını yakından takip eden arkadaşlarım da var. 30 yaş birçok kişi için bir dönüm noktası olabiliyor, zira bende de oldu. 

Üniversite için gittiğim Amerika'da on sene geçirdikten sonra her şeyi sıfırlamaya karar verip, iş, aşk, arkadaşlıkları bırakıp pılımı pırtımı toplayıp İstanbul'a döndüm. Türkiye'deki ilk senemin maceralarını merak edenler ilk blog denemem I Am Home'a göz atabilir. İstanbul'a gelmemle birlikte tamamen sıfırdan başlama fırsatım oldu, ancak tertemiz bir sayfa sonsuz imkanlar sunduğu kadar zorluklar da içeriyor. Ben kimim, ne iş yapıyorum, ne yapmak istiyorum sorularının sonunda 2015'in başında kendimi hem sanatçı, hem editör, hem eğitmen olarak buldum. Uzun süre ayrı tellerden çaldığımı düşünüp sanatçı birisiyle konuşurken ‘Güzel sanatlar okudum, sanatla uğraşıyorum, şurada burada sergi açtım ama Pilates eğitmeniyim de..’ dediğim de oldu, Pilates öğrencilerime ‘Aslında sanat okudum, projelerim, sergilerim, kitabım var, ancak asıl mesleğim Pilates eğitmenliği...’ dediğim de. Yani duruma ve ortama göre cümle yapılarını sıklıkla değiştiririm. İşin gerçeğiyse şu; evet ben gerçekten ayrı tellerden çalıyorum ama bütün bu alanlarla uğraşmayı ve hepsinde var olmayı seviyorum, çünkü insanların tek boyuttan oluşmadığına inanıyorum. Kısacası üretiyorum diyebilirim; yazı üretiyorum, içerik üretiyorum, hareket üretiyorum, sanat üretiyorum. Bunların bir arada var oluşu da beni tam hissettiriyor.

Sanki biri olmazsa diğeri de olamaz gibi hissettiğimden ve kimseye ne yaptığıma dair bir hesap vermem gerekmediğini idrak ettiğimden beri bir blog’um olmasına karar verdim. Yazmak bana iyi geliyor, herkesin bir mesajı ve paylaşacak şeyleri olduğuna da inanıyorum. Kendimi bildim bileli hayatımdaki insanlara sağlıklı beslenme ile vaazlar verip spora teşvik eden, mutfakta fazlasıyla vakit geçirip tarifler deneyen biriyim. Bütün bunları bir platforma döküp, benzer bir motivasyondan ortaya çıkan Instagram hesabım @son3kg ile de beslenme, egzersiz ve sağlıklı yaşamın bir hayat tarzı olması üzerine olan düşüncelerim paylaşmak için başlattım. Bir nevi kara tahta, bir nevi günlük, bir nevi yemek reçeteleri kutusu...

Özgeçmişim için buraya ve birlikte yapabileceklerimiz için buraya göz atmayı unutmayın.

 

Not: Diyetisyen veya beslenme uzmanı değilim. Bu blog ile yapmak istediğim, yıllardır kendi hayatımda uyguladığım beslenme alışkanlıklarını, sağlıklı beslenmeyi kolay kılan kısa yolları ve en sevdiğim pratik tarifleri paylaşmak. Bir diyete başlıyorsanız, mutlaka konusunda uzman bir profesyonelden yardım alın.